Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Lublin - Świdnik
11-06-2013, 06:30 PM
RE: Komunikacja Lublin - Świdnik
Nawet nie musi czekać, bo zakładając, że 35 byłoby dowozówką do centrum, albo nawet gdzieś do okolic Parku Bronowice, to możliwości dalszego podróżowania są wręcz nieograniczone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2013, 07:46 PM
I nie nazywać jej 35, tylko na przykład S. Tyle jest 80, 88, 88L, więc po co kolejny numer? Oczko

www.lubelskiekoleje.cba.pl - zapraszam Uśmiech
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-06-2013, 08:20 PM
Numer nieistotny, ważna jest idea, którą mielibyśmy wcielić. Duży uśmiech
12-06-2013, 08:58 AM
(11-06-2013 06:30 PM)adam2239 napisał(a):  że 35 byłoby dowozówką do centrum, albo nawet gdzieś do okolic Parku Bronowice

Do centrum tak, ale Bronowice? Co to za sens linii która się nagle kończy w zasadzie nigdzie?

Jak tak śledzę tok rozumowania niektórych tu osób to chyba najlepiej by było jakby w lublinie było z 3000 linii, każda jeżdżąca tylko od 1 przystanku do drugiego.
13-06-2013, 03:50 PM
(11-06-2013 07:46 PM)Inżynier napisał(a):  I nie nazywać jej 35, tylko na przykład S. Tyle jest 80, 88, 88L, więc po co kolejny numer? Oczko

Myślisz, że Ci przewoźnicy by się utrzymali na rynku., jeżeli byłaby komunikacja miejska w Świdniku ? Szczerze - wątpię, a jeżeli by już została to na pewno nie w takiej formie jak obecnie. Analogicznie wg mnie wprowadzenie kolejnego numeru nie byłoby problematyczne. Przynajmniej byłaby jedna linia co jeździ zgodnie z rozkładem.
13-06-2013, 04:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2013 04:18 PM przez Szybki Rysio.)
(12-06-2013 08:58 AM)wombat napisał(a):  Jak tak śledzę tok rozumowania niektórych tu osób to chyba najlepiej by było jakby w lublinie było z 3000 linii, każda jeżdżąca tylko od 1 przystanku do drugiego.
Otóż to. Idę o zakład że jakby tak jak ktoś chciał zrobić linię Świdnik-Felin i dalej po przesiadce to było by to psu na budę potrzebne a ludzie nadal woleliby korzystać z takiego 88 co ich dowiezie bezpośrednio do ścisłego centrum.

Kod:
1. Co powie/zdecyduje MKM. jest święte.
2. Jeżeli MKM. nie zabierze głosu - administratorzy i moderatorzy mają zawsze rację.
3. Jeżeli administratorzy i moderatorzy nie mają racji patrz punkty 1 i 2

Szczęśliwy
13-06-2013, 04:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2013 04:30 PM przez PiotrK.)
(13-06-2013 03:50 PM)M_T napisał(a):  Myślisz, że Ci przewoźnicy by się utrzymali na rynku., jeżeli byłaby komunikacja miejska w Świdniku ? Szczerze - wątpię, a jeżeli by już została to na pewno nie w takiej formie jak obecnie. Analogicznie wg mnie wprowadzenie kolejnego numeru nie byłoby problematyczne. Przynajmniej byłaby jedna linia co jeździ zgodnie z rozkładem.
12 kursów ZTM na dobę wielkiego spustoszenia nie zrobi. Początkowo to będzie raptem jeden autobus na godzinę głównie w godzinach szczytu. Raczej nie znajdzie sie wiele osób chcących czekac kilkadziesiąt minut jeśli akurat przyjedzie autobus innego przewoźnika. Większość osób będzie jeździć jednak na biletach jednorazowych. Uczniom i studentom będzie sie opłacało kupić okresowy i ewentualnie poczekać (w 88 nie ma ulgi 50 %), pozostałym bez różnicy.
W kontekście 88/88L trzeba patrzeć do kiedy ważny jest rozkład jazdy, bo nowego na taką trasę już nie dostaną. Rozkład 88 jest ważny zdaje sie do połowy września tego roku (tak jest przynajmniej napisane na rozkładach przystankowych). 88L możliwe, że dłużej - nie sprawdzałem, ale weszli na linię później.
13-06-2013, 08:27 PM
Cytat:Myślisz, że Ci przewoźnicy by się utrzymali na rynku., jeżeli byłaby komunikacja miejska w Świdniku ? Szczerze - wątpię, a jeżeli by już została to na pewno nie w takiej formie jak obecnie. Analogicznie wg mnie wprowadzenie kolejnego numeru nie byłoby problematyczne. Przynajmniej byłaby jedna linia co jeździ zgodnie z rozkładem.

Nie o to mi chodziło Oczko Miałem na myśli zamęt z numerami linii, tu 80, tu 88, tu jakaś inna... Może, jako że linia międzymiastowa, litera dla odróżnienia i dla świdniczan, i lublinian Oczko (Za komuny między Warszawą a Otwockiem była linia pospieszna C, o ile dobrze kiedyś wyczytałem.)
Ale to tylko luźny pomysł, taki szczegół.
Jeśli chodzi o koniec linii w Lublinie, powinna być w centrum albo trochę na zachód od niego. Tylko pytanie - gdzie?

www.lubelskiekoleje.cba.pl - zapraszam Uśmiech
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-06-2013, 09:13 PM
(13-06-2013 08:27 PM)Inżynier napisał(a):  Za komuny między Warszawą a Otwockiem była linia pospieszna C, o ile dobrze kiedyś wyczytałem.
Wtedy wszystkie linie pospieszne miały oznaczenia literowe.

(13-06-2013 04:28 PM)PiotrK napisał(a):  12 kursów ZTM na dobę wielkiego spustoszenia nie zrobi. Początkowo to będzie raptem jeden autobus na godzinę głównie w godzinach szczytu. Raczej nie znajdzie się wiele osób chcących czekać kilkadziesiąt minut jeśli akurat przyjedzie autobus innego przewoźnika. Większość osób będzie jeździć jednak na biletach jednorazowych. Uczniom i studentom będzie się opłacało kupić okresowy i ewentualnie poczekać (w 88 nie ma ulgi 50 %), pozostałym bez różnicy.
A ja uważam, że wiele osób będzie wolało pojechać nowym autobusem (solarisem, mercem conecto lub autosanem) w przyzwoitych warunkach niż wciskać się do leciwego busa. A jeśli będzie dużo chętnych, to władze Świdnika będą zmuszone do zwiększenia podaży, wszak nadejdzie rok wyborczy.
14-06-2013, 07:28 AM
(13-06-2013 08:27 PM)Inżynier napisał(a):  Za komuny między Warszawą a Otwockiem była linia pospieszna C, o ile dobrze kiedyś wyczytałem.
Linia C była linią miejską, pospieszną, kursowała do Falenicy (jeszcze Warszawa) na zbliżonej co dzisiejsze 521, do Szczęśliwic.
Dodam dla ciekawostki cennik i oznaczenia literowe linii z 1988 roku MZK Warszawa (z Planu Komunikacji Miejskiej) klik

Linie zwykłe tramwajowe, autobusowe Normalny:15 zł, ulgowy: 7.50 zł.
Linie trolejbusowe N: 30 zł, U: 15 zł.*
Linie przyspieszone autobusowe N: 30 zł, U: 15 zł.
Linie pospieszne autobusowe N: 45 zł, U: 22.50 zł.**
Linie podmiejskie: N: 45 zł U: 22.50 zł.
Linie nocne: N: 90 zł, U: 45 zł.
Opłata za przejazd bez ważnego biletu: 5.000 zł.

* - w Warszawie w tym okresie mieli jedną linię trolejbusową (51) kursująca na trasie Wilanowska - Piaseczno, czyli de facto była to linia podmiejska
** - tak jak wspomniał Mikra, w Warszawie wszystkie linie pospieszne były literowymi - A, B, C, D, E, F, H, J, K, M, U i szczytowe - P, S, T
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości